Остання редакція: 31 березеня 2016

Історія розвитку кафедри

У період становлення Головного училища садівництва поряд із дисциплінами загальноосвітнього і спеціального циклів викладалися також суспільні науки: історія, філософія, політична економія. Але з часом деякі з них були замінені Законом Божим.

Після Жовтневої революції 1917 року і громадянської війни докорінно змінилися як форми, так і зміст викладання суспільних дисциплін. У 20-ті роки студенти вивчали соціально-економічний мінімум, а також курси суспільствознавства, політичної економії, історії Інтернаціоналів, Конституцію, програму ВКП(б) тощо.

У листопаді 1938 року постановою ЦК ВКП(б) в усіх вищих навчальних закладах були створені кафедри марксизму-ленінізму. Першим завідувачем такої кафедри в Уманському сільськогосподарському інституті був викладач Б.І. Торговець.

Доцент В.В Розенберг на початку Великої Вітчизняної війни створив загін із студентів старших курсів для формування військових частин.

У післявоєнний період кафедру очолювали кандидати наук А.А. Рубашевський, Ф.К. Балахонов, Г.І. Марчук, професор С.М. Зверєв, доцент М.Ю. Багіінський.

Тривалий час на кафедрі працювали доценти В.О. Кравець ( пізніше – міністр закордонних справ України, представник України в ООН), В.М. Кацнельсон, старші викладачі К.Я. Темнікова, В.М. Попроцький, Ю.Є. Фіалко, М.Г. Ліповський, асистенти Г.К. Семенов, Л.П. Редько, завідувач методичного кабінету О.Л. Гудима та інші.

Основними суспільствознавчими курсами в той період були історія КПРС, марксистсько-ленінська філософія, політична економія, науковий комунізм.

У вересні 1980 року було створено дві кафедри суспільних наук. Першим завідувачем кафедри історії та філософії був доцент І.П. Лісінчук(1980-1984 рр.)

У 2006 році була утворена кафедра гуманітарних дисциплін, а у 2007 році кафедра отримала сучасну назву – соціально-гуманітарних і правових дисциплін. У вересні 2012 року викладачі педагогіки і психології переведені на іншу кафедру.

З листопада 1984 року по теперішній час кафедру очолює доктор соціологічних наук, професор А.М. Шатохін. На кафедрі протягом цього періоду плідно працювали професор Говорун Д.І., доценти М.О. Болдирєв, В.М. Зуєв (пізніше - доктор філософських наук, професор), Гордієнко В.В., Лагойда К.І., Мельник Л.П., Осадча Л.А., Шевчук Т.О., старші викладачі І.Х. Кремешний, В.Є. Мироненко, А.П.Мохова, Н.М. Поліщук, С.Ф. Шушарова, Гладка Т.В., викладачі С.О. Білан, І.В. Близнюк, Г.П. Косогор, Лісова Л.В., Михалевська Н.І., Шендеровська А.В., завідувачі музею університету Л.Д. Гарбузова, Л.О. Цимбровська, лаборанти Абакумова Н.М., Л.В. Тодосійчук, І.В. Мельниченко, В.М. Станіцька та інші.