Остання редакція: 07 жовтня 2021

АВТОРИТЕТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ЕНЦИКЛОПЕДИСТИКИ

В  ПРЕС-ЦЕНТРІ «УКРІНФОРМУ» ВІДБУЛАСЬ АВТОРИТЕТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ ЕНЦИКЛОПЕДИСТИКИ

6 жовтня 2021 року у прес-центрі та на платформі «Укрінформу» відбулась наукова конференція «Енциклопедистика: ґенеза в часі і просторі», присвячена 30-літтю проголошення незалежності України. Конференція була організована і проведена Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво» та зібрала сузір’я вчених з різних сфер природничого і гуманітарного знання. З вітальними словами до учасників конференції звернулися Б.О.Червак – перший заступник Голови державного комітету телебачення і радіомовлення України та В.М.Локтєв – академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України, голова редакційної колегії «Великої Української Енциклопедії».

На Пленарному засіданні конференції були заслухані доповіді доктора історичних наук, професора, директора Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво»  А.М.Киридон «Значущий Інший»: «Велика українська енциклопедія в енциклопедичному просторі», доктора філософських наук, професора, завідувача відділу соціогуманітарних наук Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» А.В.Арістової «До 30-річниці незалежності: довідник «Україна. 30 років незалежності», доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України П.Ю.Гриценка «Українська мова: окреслення актуальних питань», доктора філологічних наук, професора, академіка НАН України, директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України М.Г. Жулинського «Українська літературна енциклопедія» в енциклопедичному просторі», доктора історичних наук, професора, завідувача відділу української історіографії Інституту історії України НАН України О.А.Удода «Академічна та популярна історія: проблема контексту та стилю енциклопедичних видань», кандидата філологічних наук, провідного співробітника Київського літературно-меморіального музею-квартири Миколи Бажана (філія Національного музею літератури України) А.В. Артюх, «Роль «Української радянської енциклопедії» та Миколи Бажана в реабілітації репресованих діячів української культури», першого заступника Голови державного комітету телебачення і радіомовлення України Б.О. Червака «Український контекст трагедії Бабиного Яру у світлі енциклопедичних інтерпретацій», доктора історичних наук, старшого наукового співробітника, провідного наукового співробітника Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору Л.В. Гриневич, «Електронна Енциклопедія Голодомору: концептуальні основи, інформаційно-ресурсна база», знаних у світі вітчизняних релігієзнавців – докторів філософських наук Л.О. Филипович та А.М.Колодного «Українська Релігієзнавча Енциклопедія»: від ідеї до реалізації», кандидата філософських наук, Голови Українського центру ісламознавчих досліджень С.В.Ісмагілова «Ісламознавча термінологія в українській енциклопедистиці: проблеми та шляхи вирішення», доктора філософських наук, професора, професора кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва П.М.Ямчука «Енциклопедичний підхід у новітньому осмисленні філософсько-українознавчої проблематики».

Програма наукової конференції