Остання редакція: 17 листопада 2021

МІЖНАРОДНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ КОНГРЕС

28-29 жовтня на базі соціологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна працював ІУ Конгрес Соціологічної асоціації України. В роботі Конгресу взяли участь майже 400 науковців з України та зарубіжних країн.

На пленарних засіданнях виступили соціологи зі світовим визнанням, зокрема Віль Бакіров, Президент Соціологічної асоціації України, академік Національної академії наук України; Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАН, лауреат Державної премії України; Пйотр Штомка (Piotr Sztomka), професор Ягелонськогоуніверситету, академік Американської академії наук та Академії Європи; Клер Уалес (Clair Walles), президентка Європейської соціологічної асоціації, завідувачка кафедрою соціології Абердинського університету (Велика Британія); Мішель Мафусалі (Michel Maffesali), почесний професор університету Сорбони (Франція); Сарі Ханафі (Sari Hanafi),віце-президент Міжнародної соціологічної асоціації, завідувач кафедри ісламізму Американського університету в Бейруті (Ліван); Пал Тамаш (Pal Tamas), директор центру соціальної політики університету Корвінус (Будапешт, Угорщина) та інші.

Крім того багато виступів було на 32 секціях, 2 «круглих столах», панельних інформаціях тощо. В роботі Конгресу взяли участь та виступили з доповідями члени Соціологічної асоціації України: доктор економічних наук Марина Вуйченкота доктор соціологічних наук, керівник Уманського регіонального відділення САУ Анатолій Шатохін.

За оцінками учасників, у тому числі й закордонних, робота ІУ Конгресу Соціологічної асоціації України стала помітною подією в європейському соціологічному співтоваристві, чому не завадили карантинні обмеження.