Остання редакція: 04 травня 2023

Науково-практичний семінар «Правове регулювання суспільних відносин під час воєнного стану в Україні»

Викладачами кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін УНУС 02 травня 2023 року проведений науково-практичний семінар «Правове регулювання суспільних відносин під час воєнного стану в Україні».

В науково-практичному семінарі взяли участь професор кафедри Павло ЯМЧУК, завідуюча кафедрою Людмила МАШКОВСЬКА, доценти кафедри Зінаїда БІЛОШКУРСЬКА (модератор семінару), Майя КОСТЮК, Олена ПОЛІЩУК, Валентин ДОМОРОСЛИЙ, начальник юридичного відділу університету Тетяна ЯКИМЕНКО, провідний юрисконсульт університету Богдан ГЕЙКО,  студенти 11-м, 12-м, 11-гр і 11-тм. груп факультету менеджменту.

По першому питанню «Заборони при введенні воєнного стану в країні» виступила модератор семінару Зінаїда БІЛОШКУРСЬКА.

У своєму виступі використала  нормативно-правову базу введення воєнного стану в Україні  і на заборони при введені воєнного стану, а саме: Конституцію України, Закон України «Про оборону України», Закон України «Про правовий режим воєнного стану», Закон України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», Указ Президента України від 14 березня 2022 року № 133  «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».

По другому питанню «Обмеження, які були введені з 24.02.2022»   виступила начальник юридичного відділу університету Тетяна ЯКИМЕНКО. У своєму виступі обґрунтувала, що у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану  з 24 лютого 2022 року тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені Конституцією України, (детально охарактеризувала, які саме).

По третьому питанню «Процедура введення воєнного стану. Гарантії законності в умовах воєнного стану. Утворення військових адміністрацій», виступив провідний юрист університету Богдан ГЕЙКО. Він ознайомив учасників науково-практичного семінару з процедурою введення воєнного стану, збереженням принципу законності, процедури утворення військових адміністрацій.

В обговоренні питання  семінару взяли активну участь Людмила МАШКОВСЬКА,   Олена ПОЛІЩУК, Майя КОСТЮК, Валентин ДОМОРОСЛИЙ, а також   студенти Дар’я ВОЛОШЕНЮК, Вікторія ПІЩАНА, Максим БАБІЙ, Марія НЕМИКІНА, Єлизавета МЕДВЕДЮК, Аліна МИХАЙЛОВСЬКА, Вікторія ЧЕРНЕГА, Анастасія КОВТЮШЕНКО та ін.

Вони поділилися своїми думками щодо проявів зради державних інтересів, співпрацю з окупантами, про причини виникнення, і як, на їхню думку, необхідно боротися з цими явищами.

Науково-практичний семінар  виявився ефективним майданчиком для обміну знаннями і думками щодо законодавчого врегулювання актуальних проблем нашого суспільства під час війни і окупації  нашої території державою-агресором РФ.

Модератор семінару, доцент кафедри  Зінаїда БІЛОШКУРСЬКА.