Остання редакція: 30 вересня 2022

ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ ДИСПУТ: "СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНІ ТА ПРАВОВІ НАУКИ В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЙ ХХІ СТОЛІТТЯ"

НА КАФЕДРІ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ І ПРАВОВИХ    ДИСЦИПЛІН УМАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ САДІВНИЦТВА ВІДБУВСЯ ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ ДИСПУТ

29   вересня 2022 року в Уманському національному університеті садівництва  кафедрою соціально-гуманітарних і правових дисциплін факультету менеджменту в онлайн-форматі було проведено проблемно-тематичний диспут на тему: «Соціально-гуманітарні та правові науки в контексті реалій ХХІ століття». Диспут було присвячено відзначенню Дня Соціолога, який припадає на суботу 1 жовтня цього року. Відтак, у підготовці та проведенні заходу взяли активну участь всі члени кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін. До обговорення організаторами були запропоновані наступні напрями науково-дослідницьких повідомлень та виступів: «Людина – суспільство» - «суспільство-людина»: минуле, сучасність майбутнє; Закон, Державність, Право як базисні домінанти гармонійного розвитку соціально-державних відносин в ХХІ столітті; Глобальне інформаційне суспільство: проблеми розвитку, пошуки, перспективи.

Слід зазначити, що виступи учасників вирізнялися не лише різноплановим діапазоном  проблемно-аналітичного осмислення актуальної для ХХІ століття соціально-гуманітарної та правової семіосфери, а й були оригінальними як за змістом, так і за формою. Даний формат диспуту, що походить від шкіл античної філософії, від ренесансно-барокових європейських університетів і є актуальним у  сьогоденні був яскраво актуалізованим у розмислах учасників. Цікавими та неординарними були виступи студентів 21-м групи факультету менеджменту Тетяни Попович, Анни Григорян, Віталія Музики, Назара Шимчука, майбутнього доктора філософії Андрія Слупіцького, запитання і міркування щодо запропонованих іншими учасниками диспуту концептуальних диспозицій.

Окреслені учасниками обрії дослідницької діяльності у царині соціально-гуманітарних і правових дисциплін є перспективними у загальному дискурсі новітніх наук про феномен людини й суспільства

Доктор філософських наук,

професор Павло Ямчук