Остання редакція: 14 квітня 2022

VI МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ФІЛОСОФІЇ САДУ ТА САДІВНИЦТВА

В УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ САДІВНИЦТВА ВІДБУЛАСЬ VI МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ФІЛОСОФІЇ САДУ ТА САДІВНИЦТВА

14  квітня 2022 року в Уманському національному університеті садівництва традиційно відбулась VI Міжнародна  науково-практична конференція, присвячена заявленій тематиці. До слова були запрошені провідні вчені із різних галузей філософії та аграрних й економічних спеціальностей. Розпочав Пленарне засідання доктор філософських наук, професор, проректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Олександр Сергійович Поліщук.

Його концептуальні розмисли про сьогодення спонукали відгуки й рецепції. Не менш важливим був і виступ директора видавництва «Віз-а-Ві» Дмитра Васильовича Абрамця. Як філософ сократівського рівня, Дмитро Васильович розгорнув своє бачення філософії саду. Оприявнив їх у власній інтерпретації ідей Рабі Нахмана Брацлавського та інших великих українських та єврейських вітчизняних мислителів. Наступним був виступ кандидата історичних наук, доцента  Івана Степановича Пахольчука. Суголосно з міркуваннями Дмитра Васильовича Абрамця, вчений наголосив на проблемі геноциду, звертаючись до авторитету автора цього терміну та поняття  - Рафаеля Лемкіна. Геноцид великої єврейської нації, так само як геноцид великої української нації є абсолютно тотожними поняттями. Саме такою є ціннісно-концептуальна основа виступу вченого. Суголосними були  й концептуальні виступи доктора соціологічних наук, професора, академіка НАН ВО  України А.М. Шатохіна, кандидата історичних наук, доцента М.В. Костюк.

При завершенні Пленарного засідання завідувач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент Л.В.Машковська щиро подякувала всім учасникам конференції за плідну роботу.