Остання редакція: 24 квітня 2016

ПОЕТИЧНИЙ РАНОК, ПРИСВЯЧЕНИЙ 100-літньому ЮВІЛЕЮ ЛЕГЕНДАРНОЇ УМАНКИ

Ми не шукали в світі слави.

Нам доля визначила путь

На смерть не подають заяви

За нею в чергу не стають

І в боротьбі за Україну

Ми не герої, не орли

Лиш як зуміли, як могли,

Від фальші, розкладу і тліну

Ми людські душі берегли

Ольга Діденко

20 квітня 2016 року кафедрою соціально-гуманітарних і правових дисциплін УНУС було проведено Ранок поезії «І угорі завжди зоря була…», присвячений 100-літньому ювілею від дня народження легендарної уманки – талановитого поета, краєзнавця, учасниці партизанського підпілля в роки ІІ Світової війни та антитоталітарного Опору в радянські часи, одного з лідерів національно-демократичного Відродження та руху за Незалежність в місті Умані, археолога – відомого знавця трипільської культури, лауреата премії ім. Вікентія Хвойки – Ольги Петрівни Діденко. Ранок поезії вступним словом розпочав учень О.П.Діденко, а нині доктор філософських наук, професор кафедри Павло Ямчук, який стисло окреслив своє бачення культурного феномену постаті Ольги Петрівни, подав власні міркування про неперебутність її поезії, продекламував напам’ять декілька улюблених віршів з її творчого доробку. Далі слово було надано студентам, які декламували улюблені поетичні твори О.П.Діденко. Яскравим був виступ доктора географічних наук, професора нашого університету Ю.О.Кисельова, який теж прочитав одну зі своїх улюблених поезій з творчої спадщини О.П.Діденко. Унікальними спогадами про свою бабусю поділилась з присутніми онука Ольги Петрівни – викладач Уманського музичного училища ім. П.Демуцького – Ольга Віталіївна Скуратовська. Цікавими й, як завжди, масштабними були міркування про постать О.П.Діденко доцента кафедри, кандидата історичних наук І.С.Пахольчука. Велику роботу щодо організації Ранку поезії було проведено всім колективом кафедри, й, зосібна кандидатом історичних наук І.Г.Коваленко-Чукіною. Від імені присутніх, професор П.М.Ямчук подякував Ользі Віталіївні Скуратовській за участь у Ранку поезії. Завершився Ранок спільною світлиною зробленою учасниками напам’ять.

Доктор філософських наук, професор кафедри

соціально-гуманітарних і правових дисциплін УНУС

Павло Ямчук