Остання редакція: 22 жовтня 2021

Проведення навчання з питань пожежної безпеки на факультеті менеджменту

Безпека вищого навчального закладу включає  декілька різновидів безпеки, однією з найважливіших серед яких є пожежна безпека.Реалізація завдань пожежної безпеки у вищому навчальному закладі здійснюється за наступними напрямками: захист здоровя та збереження життя студентів та працівників закладу; знання техніки пожежної безпеки  та дотримання  правил пожежної безпеки всіма   учасниками навчально-виховного процесу; навчання студентів та працівників закладу правилам поведінки та вмілим діям під час виникнення надзвичайної ситуації – пожежі; забезпечення особистої безпеки й безпеки оточуючих.

21 жовтня 2021 року за ініціативи кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін на факультеті менеджменту Уманського національного університету садівництва відбулося засідання круглого столу «Пожежна безпека – складова безпеки  вищого навчального закладу». У заході взяли участь: студенти першого курсу факультету менеджменту та їх куратори, декан факультету – Н. О. Вернюк, викладачі кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін та запрошені спеціалісти   Уманського районного управління Головного Управління ДСНС України в Черкаській області : Вікторія Омельчук – провідний фахівець відділу цивільного захисту, лейтенант служби цивільного захисту та  Кривошея Роман – провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям, капітан служби цивільного захисту.

В ході зустрічі, представниками відділуцивільного захисту було проінформовано всіх присутніх, про причини виникнення пожеж, подано характеристику небезпечних факторів пожежі, наголошено на вимогах пожежної безпеки в побуті та ознайомлено з правилами поведінки під час пожежі у  гуртожитку, наголошено на протипожежному захисті навчальних приміщень та правилах поведінки у навчальних кабінетах, надано інформацію про гасіння пожежі підручними засобами на початковій стадії загоряння, правила їхнього безпечного застосування та першій допомозі постраждалим від пожежі.

Учасникам круглого столу було доведено інформацію про порушення вимог пожежної безпеки, що мають місце на  об’єктах, роз’ясненоспособи усунення, надані відповіді на низку запитань. Окрім того, фахівці служби цивільного захисту зупинились на порядку дій під час надзвичайних ситуацій та зосередили увагу всіх учасників заходу на важливості тематичних практичних відпрацювань із науково-педагогічним складом, персоналом та студентамиОкремо було наголошено на розумінні ступеню юридичної відповідальності за недотримання правил пожежної   безпеки.

Зустріч була цікавою, змістовною та маємо сподіваннящо її результатом буде зростання усвідомлення  у всіх присутніх особистої безпеки, захисту життя та  елементарних норм поведінки внадзвичайних ситуаціях і запобігання пожежам.

Кандидат історичних наук, доцент М.В. Костюк