Остання редакція: 09 квітня 2023

Засідання Всеукраїнського Круглого Столу «Український духовно-буттєвий опір в контексті епох і понад часом»

6 квітня 2023 року о 10 годині на платформі Googl Meet і на базі кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва та лабораторії українознавства Уманського НУС відбулося засідання Всеукраїнського Круглого  Столу «Український  духовно-буттєвий Опір в контексті епох і понад часом» присвяченого 75-літтю українського правозахисника, учасника антитоталітарного національного Опору 1960-1990-х років, мислителя,  історика, державного й громадського діяча Богдана Даниловича   Чорномаза.

Організатором і модератором виступив доктор філософських наук, професор, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС,  академік НАН ВО України, завідувач лабораторії українознавства Павло Ямчук.  На Пленарному засіданні виступили: Тетяна Чорномаз – дружина і соратниця Б. Д. Чорномаза, член Гельсінкської Спілки, одна із організаторів Народного Руху за здобуття Незалежності України, українознавиця, культуролог, журналіст, певний час працювала на радіо «Свобода»; Олекса Різників – визначний український Поет-мислитель, активний учасник антитоталітарного Опору 1950-1980-х років, в’язень сумління і соратник Б.Д. Чорномаза у націєтворчій діяльності, видатний філолог, мовознавець; Кузьма Матвіюк - побратим Б.Д. Чорномаза, учасник антитоталітарного Опору 1950-1980-х років, в’язень сумління, Почесний професор Міжнародної кадрової академії (м. Київ); Надія Тульчинська, українознавиця, учасниця національно-визвольної боротьби  за Незалежність України; Костянтин Вергелес – доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії і суспільних наук Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, академік НАН ВО України; Тарас Беднарчик – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії і суспільних наук Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова; Світлана Мостов’як – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри захисту і карантину рослин Уманського національного університету садівництва; Майя Костюк – кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва.

Щиро вдячні учасникам Всеукраїнського Круглого столу за небайдужість та активну роботу.