Історичний лекторій: «Симиренки – рід українських патріотів, меценатів»
З метою вшанування пам’яті поколінь славетної родини Симиренків, що упродовж XIX-XX ст. дали Україні видатних підприємців, засновників цукрової промисловості, машинобудування, суднобудування, видатних інженерів-конструкторів, всесвітньо відомих вчених-плодоводів та помологів, щедрих меценатів української культури та збереження національних святинь, пов’язаних із родом Симиренків, Городищенська районна рада прийняла рішення про оголошення 2020 р. Роком родини Симиренків.
30 листопада кафедрою соціально-гуманітарних і правових дисциплін разом із бібліотекою Уманського НУС ( за активної участі директора бібліотеки Кравченко Т.О., провідних бібліотекарів Михайлової Н.В. та Побережець В.Ф., бібліотекаря Сержук Т.О.) було проведено історичний лекторій: «Симиренки – рід українських патріотів, меценатів». У науковому заході взяли участь студенти 11-б, 11-мб груп факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин та студенти 11-ма, 11-мб-ма гр. факультету економіки і підприємництва.
З грунтовними доповідями виступили: Короткова Діана, студентка 11-мб-б гр. «Від кріпака до почесного громадянина імперії: Ф. С. Симиренко (1790–1867 рр.) – основоположник роду, промисловець- цукрозаводчик; 230 років від дня народження)»; Волкова Анастасія, студентка 11-б гр. «В.Ф. Симиренко (1835–1915 рр. ) – український підприємець-цукровар, учений, меценат; 185 років від дня народження »; Султанов Микита , студент 11-б гр. «П.Ф. Симиренко (1821- 1863 рр.) – підприємець і меценат; 200 років від дня народження )»; Гулько Владислав, студент 11мб-б гр. «Л.П. Симиренко (1855–1920 рр.) – помолог, фундатор наукового садівництва в Україні; 165 років від дня народження ».
Під час плідної роботи історичного лекторію було представлено змістовну презентацію про династію Симиренків.
Від кафедри соціально-гуманітарних та правових дисциплін виступили доценти Костюк М.В. ( «Патріарх українського садівництва – Левко Платонович Симиренко») та Гарбар О.П. («100 років Інституту помології ім. Л. П. Симиренка НААН України у с. Мліїв Городищенського району (1920 р. )»).
Колектив кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін висловлює щиру вдячність співробітникам університетської бібліотеки за активну участь у проведенні наукового заходу та сподівається на подальшу співпрацю.
Захід відбувся на високому рівні та викликав гордість у всіх учасників за національну еліту , її самовіддане служіння українському народу.
Костюк М. В. к.і.н., доцент
Гарбар О. П., к.і.н., доцент