Остання редакція: 11 березеня 2021

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЖІНКИ УМАНСЬКОГО НУС: ВЧЕНІ ТА ПЕДАГОГИ»

5 березня 2021 року на кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін відбувся науково-практичний семінар на тему «Жінки Уманського НУС: вчені та педагоги».

Керівник семінару доктор соціологічних наук, професор А.М. Шатохін у своїй доповіді звернув увагу присутніх на діяльності перших жінок – керівників у нашому університеті:  доктора сільськогосподарських наук, професора Марини Володимирівни Алексеєвої, першої у нашому навчальному закладі жінки-завідувача кафедри овочівництва і декана плодоовочевого факультету; доктора сільськогосподарських наук, професора Антоніни Кузьмівни Ольховської-Буркової, першої в Черкаській області жінки-професора, завідувача кафедри захисту рослин; доктора сільськогосподарських наук, професора Зінаїди Мартинівни Грицаєнко, першої на Черкащині жінки-академіка, «жінки року», «жінки століття», завідувача  кафедри мікробіології, біохімії, фізіології рослин.

Тривалий період керували підрозділами та внесли значний внесок у розвиток матеріальної бази навчального процесу в УНУС: декан факультету плодоовочівництва Л.С. Обіход; декан факультету економіки і підприємництва В.С. Костюк; завідувач кафедри ботаніки З.В. Геркіял; завідувач кафедри хімії Л.Ю. Очеретенко; завідувач кафедри технології зберігання і переробки плодів і овочів А.Ю. Токар; завідувач кафедри захисту рослин Ж.П. Шевченко; завідувач кафедри української та іноземних мов М.Ю. Замаховська.

Сьогодні практично увесь тягар підготовки та виховання майбутніх спеціалістів лежить на жіночих плечах:

- ректор університету – доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України О.О. Непочатенко;

- декан факультету економіки і підприємництва, доктор економічних наук, професор Ю.О. Нестерчук;

- декан факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Н.О. Вернюк;

- доктора наук, професори, завідувачі кафедр: І.Л. Заморська, Л.Ю. Мельник, І.М. Новак, Н.М. Осокіна, О.Г. Пенькова, Н.О. Петренко, Л.О. Рябовол, Л.В. Транченко, О.І. Улянич;

- доктора наук, професори кафедр: О.В. Банар, М.А. Вуйченко, Л.О. Кустріч;

- кандидати наук, доценти, завідувачі кафедр: Н.О. Комісаренко, Л.В. Машковська, О.Т. Прокопчук, Л.В. Розборська, О.Д. Черно.

Крім того, жінки очолюють такі підрозділи, як  профспілковий комітет (доцент М.І. Парубок), навчальний відділ (доцент Н.А. Іванова), аспірантура і докторантура (доцент Л.В. Смолій), наукова бібліотека (Т.О. Кравченко), бухгалтерська служба (доцент Н.В. Лиса), відділ кадрів (С.В. Косенко), відділ моніторингу якості освіти (доцент Н.Я. Пітель), відділ доуніверситетської підготовки (доцент І.І. Чернега), канцелярія (В.С. Чернега), редакційно-видавничий відділ (доцент Л.В. Барабаш), музей університету (доцент О.В. Свистун) та ін.

Були згадані й жінки, які працювали на кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін: доценти Л.Г. Беляєва, Г.М. Гордієнко, К.І. Лагойда, Л.П. Мельник, Т.О. Шевчук; старші викладачі Т.В. Гладка, Л.В. Лісова, А.П. Мохова, Н.М. Поліщук, С.Ф. Шушарова; старший лаборант Л.М. Редько, лаборант Н.М. Абакумова, завідувач музеєм Л.О. Цимбровська, хореограф Н.І. Михалевська.

Доктор філософських наук, професор П. М. Ямчук прочитав чудові вірші жінок і для жінок, зокрема Лесі Українки, Ліни Костенко, Олени Теліги та інших українських поетес.

Кандидат історичних наук, доцент В. І. Доморослий розглянув проблему адаптації молодих викладачів до умов навчального процесу. Кандидат історичних наук, доцент М.В. Костюк звернула увагу на збереження історичної спадщини українського народу. Кандидат історичних наук, доцент О.П. Гарбар поділилася досвідом дослідження персоналій історичних діячів. Кандидат історичних наук, доцент І.Г. Коваленко-Чукіна наголосила на необхідності збереження довкілля, особливо в умовах пандемії. Завідувач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент Л.В. Машковська роз’яснила правовий статус режиму карантину у навчальних закладах. Студент 11-лг групи В. Кудрявцев сказав дуже тепле слово про свою маму.

Були затверджені результати дискусії на семінарі.

Доктор соціологічних наук, професор А. М. Шатохін.