Меню
Остання редакція: 22 квітня 2022

Виховний захід: «Світле свято Великодня»

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «СВІТЛЕ СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ»

 Великдень. Чудо із Чудес! 

Радіємо – Христос Воскрес!

Прихід весни – це завжди пробудження не тільки для Природи, але й для Людини. Символічним є, мабуть, і те, що саме навесні ми святкуємо найрадісніше та найвеличніше християнське свято – Воскресіння Христове – Великдень!

Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а Великий день! Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу сонця та добра над силами темряви та зла, уособлювало примирення та прощення. Воно знаменує світле Воскресіння Ісуса Христа, перемогу життя над смертю. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання та біль, одвічні людські цінності.

Саме це свято зачаровує своєю красою найбільше. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки та смачна паска. Це – особливе свято, коли дотримуються традицій і вірять у диво. В Україні воно відзначається на державному рівні. Цей день є особливим для всіх. Це день, коли душі усіх християн радіють Воскресінню Христа. Цей день є символом радості, віри, надії, любові, очікування зустрічі з непізнаним, з вічною таємницею буття. Великий день, коли світ наповнюється добром та милосердям.

22 квітня 2022 року, напередодні Христового Воскресіння, кафедра соціально-гуманітарних і правових дисциплін підготувала виховний захід: «Світле свято Великодня». Година спілкування проводилася зі студентами 13-а групи та викладачами кафедри. Метою заходу було зaлучення студентів дo вивчeння звичaїв українськoго нарoду, пoваги до національно-культурнoї спадщини, розширення та  поглиблення їх знань про історію найдавнішого церковного свята, а також виховання любові та поваги до минулого та сучасного нашого народу, його традицій.

М. В. Костюк ознайомила всіх присутніх із історією цього величного свята, значення Світлого Воскресіння Христового для всіх нас. Викладач наголосила, що це свято супроводжується численними прекрасними звичаями та традиціями, які ми зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління ще з прадавніх часів. 

Разом зі студентами пригадали про традиції та повір’я українців, що стосуються кожного дня останнього тижня перед Великоднем. Викладач розповіла про те, як відбувається підготовка до свята, традиції випікання пасок та вміст Великоднього кошика. Майя Володимирівна розповіла про один із українських символів Великодніх свят – писанку: історію та значення дарування писанок і крашанок, процес їх виготовлення, пам’ятники писанці, встановлені в Україні та світі. Наводились цікаві факти про історію походження та створення писанок, значення основних ліній, візерунків та кольорів, адже кожен символ на них, колір, їх поєднання мають магічне обрядове значення. Писанки – це своєрідний мініатюрний народний живопис. Це ті вічні знання, які кожен із нас має пам’ятати та нагромаджувати, як безцінне надбання свого народу. 

Під час заходу присутні згадали найцікавіші прикмети Великодня, а також ознайомилися з незвичайними традиціями святкування в різних країнах світу (Франції, Бельгії, Фінляндії, Данії, Німеччині, Австрії, Угорщині, Чехії, Іспанії, Швеції). Викладач наголосила, що у кожного народу існують свої звичаї та традиції на Великдень, але пам’ятаймо, що ми українці, йдемо у світ і несемо всім світло миру та добра!

Насамкінець, М. В. Костюк наголосила, що нині наша держава переживає найважчі моменти з часів своєї незалежності, але всі наші думки  та слова звернені з надією до Бога: «За Україну, Боже, молюся, щоби воскресла, як ти воскрес!»

Проведення заходу сприяло відродженню українських народних звичаїв та обрядів, примноженню його традицій, вихованню у студентів любові до свого народу, української держави, інтересу до вивчення історії та культури України.

Подібні години спілкування викликають у студентів непідробний інтерес тому, що пробуджують глибинні, успадковані на генетичному рівні ще з дідів-прадідів знання, накопичені сотнями поколінь предків.

 

Щиро вітаємо Всіх із Великоднем! Нехай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями Надії та Любові, дарує Щастя, Добро, Мир та Перемогу!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 Костюк М. В., кандидат історичних наук,

доцент, керівник студентського наукового гуртка