Меню
Остання редакція: 31 травня 2022

Всеукраїнська студентська наукова конференція, приурочена 135- річчю від дня народження видатного вченого та педагога у галузі селекції та насінництва Івана Максимовича Єремєєва

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ –  2022

СЕКЦІЯ НАРОДОЗНАВСТВА

 

   Невід’ємною складовою освітнього процесу в Уманському НУС поряд із навчанням є науково-дослідна та інноваційна робота студентів як  важливий напрям підготовки фахівців високої кваліфікації  та майбутніх вчених. Цей вид роботи полягає в пошуковій діяльності, в самостійному творчому дослідженні, проводиться з метою виявлення та об’єднання обдарованих студентів, які спрямовані на проведення оригінальних наукових досліджень під час навчання в університеті.

    31 травня 2022 р. засідання студентського наукового гуртка з  історії та культури України кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін (секція народознавства) в рамках  Всеукраїнської студентської наукової конференції, приуроченій 135- річчю від дня народження  видатного вченого та педагога  у галузі селекції та насінництва  Івана Максимовича Єремєєва,  за результатами наукових досліджень студентів, відбулося у  формі вебінару на платформі ZOOM. Дистанційний формат проведення конференції жодним чином не вплинув на її якість: всі доповіді були змістовними та цікавими.

   Зі вступним словом та привітаннями до учасників конференції звернувся доктор соціологічних  наук, профессор Шатохін А.М.  Керівник секції народознавства –  кандидат історичних наук, доцент Костюк М.В.  ознайомила  всіх учасників наукового форуму із життєвим і творчим шляхом видатного вітчизняного вченого,  селекціонера рослин – І. М. Єремєєва.

   На секції були розглянуті актуальні питання гуманітарного блоку, зокрема: етапи становлення української державності, болючі питання Криму. Порушувались проблеми історичного краєзнавства, пов’язані з історією нашого міста та регіону. Велика увага була приділена дослідженню політичної діяльності видатної постаті  України та Європи – Пилипа Орлика,ролі еліти та видатних особистостей в історичному процесі. Були представлені доповіді, присвячені проблемам різноманітних аспектів української культури. Розглядалися питання, присвячені глобальним проблемам сучасності, демографічним проблемам у сучасному світі.

   Досліджено питання філософії як методології наукового знання, сучасної цивілізації та проблеми людини, історичні типи філософських вчень про людину, духовні цінності та їх роль у розвитку особистості, роль філософії у формуванні ідеології українського національного відродження та формуванні національної самосвідомості. Також були розглянуті актуальні проблеми суспільного розвитку, які мають важливе методологічне значення для осмислення процесів, що відбуваються в сучасному світі.

   Проведенню конференції передувала велика організаційна робота викладачів та студентів, було підготовлено для публікації 7 тез, наукових робіт та 1 наукова стаття. Крім робіт студентів Уманського НУС до збірника студентських наукових праць увійшла робота студентки ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Романюк Вероніки. (Збірник студентських наукових праць  та програма конференції будуть розміщені на сайті університету по закінченню роботи конференції).

   На  секції народознавства  в режимі он-лайн із доповідями виступили: студент 31-ек  групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Стеценко Артур (Римський клуб і глобальні проблеми сучасності; наук. керівник –д.соц.н., професор  Шатохін А.М. ); студентка 11мб-ек групи  цього ж факультету Жуковська Катерина (Як я розумію філософію: декілька міркувань і концептуальних розмислів; наук. керівник– д. ф. н.,  професор  Ямчук П.М.); студенти 11-пт групи факультету  економіки і підприємництва Щербакова Анжела та  Онищук  Зоряна (Із історії краєзнавства:  село Пугачівка – моя мала батьківщина: історико – культурний аспект; Минуле та сучасне села  Березівка: історичний аспект;наук. керівник–к. і. н., доцент Костюк М.В.); студенти   11-кн  групи факультету  економіки і підприємництва Штерц Ростислав, Роїк Юлія та Нестеренко Ростислав (Умань історична; Звичаї та традиції українського народу; Українська революція 1917 – 1921 рр. ; наук. керівник – к. і. н., доцент Костюк М.В.); студенти 14-а та 12-а груп факультету агрономії  Горова Ірина, Сигида Чеслав та Демидова  Дар’я (Крим –  це Україна. Мовою документів; Ленд-ліз у роки Другої світової війни (доповідь презентована англійською мовою); Київська Русь – етапи становлення; наук. керівник–к. і. н., доцент Доморослий В.І.).

   Під час онлайн-обговорення  учасники секції народознавства  заслухали доповідь  та переглянули презентацію студентки  ІЕ-202 групи навчально-наукового інституту «Інститут інформаційних технологій в економіці»ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Романюк Вероніки (Витоки  та значення Конституції Пилипа Орлика для становлення конституціоналізму в світовій практиці; наук. керівник – старший викладач кафедри теорії та історії права, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Сокиринська Л. А.).   Більшість підготовлених доповідей  супроводжувалися презентаційним матеріалом зі слайдами та фотографіями.

   В роботі секції народознавства взяли участь 48 студентів та  4 викладачі кафедри  соціально-гуманітарних і правових дисциплін. Конференція пройшла у активному обговоренні дискусійних питань та відповідей серед студентів та викладачів секції народознавства. Рішенням секції кращі студентські роботи рекомендовано для участі в наукових студентських конференціях в інших ЗВО.

    На завершення  роботи конференції кандидат історичних наук, доцент Доморослий В.І. закликав студентів продовжити дослідження обраних тем. 

   Підсумовуючи роботу  секції, доктор філософських наук, професор Ямчук П.М., зазначив, що конференцію було проведено на високому науковому та організаційному рівні, а вибрана форма вебінару сприяла розширенню досвіду наукового спілкування  та є дуже корисною та пізнавальною як для студентів, так і для викладачів.

Костюк М. В., кандидат історичних наук,

доцент, керівник секції народознавствата студентського наукового гуртка