Остання редакція: 18 грудня 2021

Всеукраїнський круглий стіл «Історія, оркестрована на людські голоси»

В УМАНСЬКОМУ  НУС ВІДБУВСЯ МАСШТАБНИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ЗАХІД

З ініціативи учня Михайлини Хомівни Коцюбинської, доктора філософських наук, професора, професора кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва, академіка, заступника Академіка-секретаря НАН ВО України по відділенню філософії Павла Ямчука кафедрою соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС було проведено  Всеукраїнський Круглий Стіл «Історія, оркестрована на людські голоси»,  присвячений 90 – літтю від дня народження визначної правозахисниці, учасниці Руху Опору, літературознавця, філософа, мовознавця, перекладача, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Михайлини Хомівни Коцюбинської. Пленарне засідання розпочалося о 10 годині 16 грудня 2021 року. Привітальним словом його відкрив, згідно з дорученням завідувача кафедри, кандидата юридичних наук, доцента Л.В.Машковської, професор Павло Ямчук. Далі розпочалось Пленарне засідання. Першій слово було надано пасіонарній дисидентціорганізаторці Народного Руху за здобуття Незалежності України в підрадянські часи, українознавиці, історикині, культурологині, мислительці, фундаторові Уманського товариства «Берегиня», кореспондентці «Радіо Свобода» по Черкащині, авторці циклу культурологічних радіопередач на радіо «Голос Громади» 2020-2021 років, які здобули схвалення Уманською територіальною громадою Тетяні Олександрівні Чорномаз. Свій виступ Тетяна Олександрівна присвятила темі: «Дванадцяте січня. День Політв’язня. Спогади. Розмисли. Думки». Наступним був виступ співорганізатора, із впевненістю так можна твердити, даного Круглого столу, доктора філософських  наук, професора, професора кафедри філософії та суспільних наук Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова академіка НАН ВО України Костянтина Миколайовича Вергелеса. Темою його міркувань була «Ідея національної ідентичності відродження України  на прикладі життя Михайлини  Хомівни Коцюбинської». Дмитро Васильович Абрамець - директор Видавничо-поліграфічного центру «Візаві», магістр менеджменту організацій поділився своїми «розмислами про природу людини і суспільства в новітні часи», які викликали, за сократівським принципом, полілогічну рецепцію під час тривання Всеукраїнського  Круглого Столу. Доктор соціологічних наук, професор, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського НУС, академік НАН ВО України, академік Міжнародної академії аграрної освіти Анатолій  Миколайович Шатохін у своєму історіософському виступові зосередив увагу на проблемі дослідження «Родини Коцюбинських в українській історії». Кандидат  історичних наук, доцент, викладач Уманського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради Іван Степанович Пахольчук презентував доповідь на тему «Українська національна самоідентичність у візіях Михайлини Коцюбинської». Доповідь Івана Степановича отримала масштабну рецепцію. Тарас Беднарчик, кандидат  філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільних наук Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова  запропонував актуальну для нашого університету (а власне – не тільки) тему й означений нею вагомий аналітичний виступ «Світоглядні ідеї українських землеробів  ХІХ – початку  ХХ століть». Викладачка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Алла Арсенівна Ніколаєва свій виступ присвятила вивченню феномену Михайлини Коцюбинської як перекладача та інтерпретатора поезії Жака Превера. Аспірантка факультету менеджменту Крістіна Сухецька під керівництвом професора Павла Ямчука підготувала доповідь на тему «Філософія гіпертексту в епоху новітнього розвитку інтернету».

Загалом, згідно з отриманими організаторами схвальними рецепціями маємо право твердити: Всеукраїнський Круглий Стіл «Історія, оркестрована на людські голоси», присвячений 90-літтю Михайлини Хомівни Коцюбинської відбувся на належному науковому фахово-аналітичному рівні.

Професор Павло Ямчук

Світлини М.Х.К. Круглий стіл