Остання редакція: 25 березеня 2024

ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА З ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

25 березня 2024 року на кафедрі соціально-гуманітарних та правових дисциплін було проведено засідання наукового студентського гуртка з правових дисциплін під головуванням кандидата педагогічних наук, доцента Поліщук Олени Анатоліївни.

Мета діяльності наукового студентського гуртка з правових дисциплін — формування у здобувачів вищої освіти правової культури громадянина України, що складається, передусім, зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів.

Найперше завдання наукового студентського гуртка з правових дисциплін — озброєння здобувачів вищої освіти знаннями законів, підвищення їх юридичної обізнаності, систематичне інформування їх про актуальні питання права.

Друге завдання — формування у здобувачів вищої освіти правової свідомості як сукупності правових уявлень, поглядів, переконань і почуттів, що визначають ставлення особистості до вимог законів, регулюють її поведінку в конкретній правовій ситуації.

Трете завдання — формування у здобувачів вищої освіти поваги до держави і права, розуміння необхідності дотримання вимог законів.

П'яте завдання — формування у здобувачів вищої освіти нетерпимого ставлення до правопорушень і злочинності, прагнення взяти посильну участь у боротьбі з цими негативними явищами, вміння протистояти негативним впливам.

Шосте завдання — подолання у правовій свідомості хибних уявлень, що сформувалися під впливом негативних явищ, життя.

З науковими доповідями виступила низка студентів, а саме: Свіщенко Марія «Правосвідомість і правова культура», науковий керівник доцент Поліщук О.А., Сухотін Максим «Правове регулювання національної безпеки: стратегії та виклики», науковий керівник доцент Поліщук О.А., Сатанівська Ілона «Завдання органів дізнання та їх кримінально-процесуальна діяльність», науковий керівник доцент Машковська Л. В., Сушков Марат «Екологічні проблеми Українських Карпат», науковий керівник доцент                   Коваленко-Чукіна І.Г.

Запропоновані доповіді викликали інтерес та жваве обговорення серед викладацького складу кафедри та здобувачів вищої освіти. Під час проведення засідання наукового студентського гуртка з правових дисциплін розгорнулася дискусія щодо проблемних аспектів правового регулювання національної безпеки в Україні.

Керівник наукового студентського гуртка

з правових дисциплін