Остання редакція: 03 квітня 2024

Засідання круглого столу з надання першої медичної допомоги при пораненні в результаті військових дій та отриманих травм, що можуть бути у повсякденному житті

25 березня 2024 р. на факультеті менеджменту Уманського національного університету садівництва відбулося заняття з надання першої медичної допомоги при пораненні в результаті військових дій та отриманих травм, що можуть бути у повсякденному житті.

Заняття проводили ветерани російсько-української війни Сергій Бузиновський і Юрій Мулько. Вони пройшли суворі військові випробування. Юрій Вікторович, виконував обов’язки бойового медика і врятував не одне життя наших захисників. Сергій Анатолійович, зазнав тридцять поранень різної форми важкості і в значній мірі зберіг сам собі життя до надання належної медичної допомоги.

На занятті були присутні декан факультету менеджменту Наталія Вернюк, викладачі та студенти.

Декан факультету наголосила на важливості та необхідності надання першої медичної допомоги потерпілим під час отримання травм різного походження і закликала учасників тренінгу поставитися з усією відповідальністю до цієї проблеми, адже отримання відповідного досвіду може врятувати, не тільки своє власне життя, а й інших людей.

Тренінг розпочався у аудиторії, але продовжився через повітряну тривогу в університетському сховищі, що сприяло більшому розумінню необхідності засвоєння учасниками належних навиків.

Інструктори не тільки детально пояснили алгоритм дій по наданню першої медичної допомоги, а й продемонстрували на практиці. Як викладачі так і студенти з інтересом брали участь у занятті і отримали навики, які закріплюватимуть надалі.

Тренінг продемонстрував, що його учасники при зіткненні з якимсь травмами та пораненнями воєнного чи повсякденного характеру зуміють дати раду як самому собі так і оточуючим.

Доцент кафедри соціально-гуманітарних

і правових дисциплін